مجله فرهنگی – هنری ایران من

سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - Tuesday 23 July 2019
jamesfenton

شعر آنسوی: جیمز فنتون

جیمز فنتون James Fenton"" جیمز فنتون شاعر،روزنامه نگار،منتقد ادبی و استاد سابق دانشگاه آکسفورد وبرگزیده ی جایزه "پن پینتر" در زمینه ی آزادی زبان است.بیشتر درون مایه ی اشعار او را جنگ شکل می دهد. "گلوله و ...

by2

معرفی فیلم Venom

بخش پیشنهاد فیلم ما بعد از دو سال دوباره شروع شده . فیلم تخیلی venom رو برای شروع دوباره این بخش انتخاب میکنیم با بازی بی نظیر تام هاردی . این فیلم را پیشنهاد میکنیم ببینید و شما هم اگر فیلم ...

مخ پریشونهای شلم

نمایش کودک مخ پریشونهای شلم 22 و 23 و 24 شهریور 1396 تالار هنر

مجله فرهنگی هنری ایران من : نمایش کودک مخ پریشونهای شلم تالار هنر قیمت بلیت ها : 15 هزارتومان چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 18:00 پنج‌شنبه 23 شهریور 1396 ساعت 18:00 جمعه 24 شهریور 1396 ساعت 18:00 خرید اینترنتی : iranconcert.com   این برنامه برای تمام رده های سنی ...

جمعه 24 شهریور 1396 ساعت 21:30

جنگ معین شو 22 و 23 و 24 شهریور 1396 سالن اندیشه معلم

    مجله فرهنگی هنری ایران من : جنگ معين شو  سالن اندیشه معلم قیمت بلیت ها : از 30 تا 35 هزارتومان چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 20:30 پنج‌شنبه 23 شهریور 1396 ساعت 19:30 پنج‌شنبه 23 شهریور 1396 ساعت 22:00 جمعه 24 شهریور 1396 ساعت 19:00 جمعه 24 ...

شوایک

تئاتر شوایک از 5 تا 14 مهر ماه 1396 تالار وحدت

مجله فرهنگی هنری ایران من : تئاتر شوایک از تالار وحدت قیمت بلیت ها : از 25 تا 80 هزارتومان چهارشنبه 5 مهر 1396 ساعت 21:00 پنج‌شنبه 6 مهر 1396 ساعت 21:00 چهارشنبه 12 مهر 1396 ساعت 21:00 پنج‌شنبه 13 مهر 1396 ساعت 21:00 جمعه 14 مهر ...

هفتم پاییز

نمایش هفت عصر هفتم پاییز 24 و 26 و 27 و 28 و 29 و 30 و 31 شهریور 1396 سالن چهارسو تئاتر شهر

مجله فرهنگی هنری ایران من : فیلم هفت عصر هفتم پاییز سالن چهارسو تئاتر شهر قیمت بلیت ها : 25 هزارتومان جمعه 24 شهریور 1396 ساعت 19:45 یکشنبه 26 شهریور 1396 ساعت 19:45 دوشنبه 27 شهریور 1396 ساعت 19:45 سه‌شنبه 28 شهریور 1396 ساعت 19:45 چهارشنبه 29 شهریور ...

 • by2
 • مخ پریشونهای شلم
 • جمعه 24 شهریور 1396 ساعت 21:30
 • شوایک
 • هفتم پاییز
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (6 votes cast)
موضوع: اخبار,اسلاید شو 1,کافه موسیقی,گفتگو   -   ۲۷ فروردین ۱۳۹۱   -   7,726 بازدید

ماهیار حسینی عضو ارکستر ملی ایران

گفتگوی صمیمی و اختصاصی مجله ایران من با ماهیار حسینی ( عضو ارکستر ملی ایران )

در خدمت آقای ماهیار حسینی هستیم از نوازندگان خوب و جوان ویلن در شهرستان بابل و استان مازندران که به تازه گی به گروه ارکستر ملی ایران هم پیوستن.

خوب ماهیار جان سلام می گم بهت و سپاسگزارم از اینکه وقتت رو در اختیار ما قرار دادی. میدونم که سرت هم خیلی شلوغ .واقعا لطف کردی.

در ابتدا من هم عرض سلام و ادب دارم خدمت شما و  همکارانتون و مخاطبان مجله ی خوبتون.

بذار یه خورده نامتعارف شروع کنیم. چی شد سر از ارکستر ملی درآوردی ؟

اگه اجازه بدین در مورد قضیه ارکستر ملی باید بگم که خیلی سخت بود و من تمرکز زیادی داشتم رو این موضوع تا وارد ارکستر ملی بشم و خلاصه در امتحانی که برای ورود به ارکستر بود و در آذر ماه برگزار شد موفق شدم و تونستم وارد ارکستر ملی بشم.

ماهیار جان من از طرف خودم و همه ی بچه های مجله این موفقیت رو بهت تبریک می گم و امیدوارم شاهد موفقیتهای بیشتری هم از تو باشیم.

خوب خودت رو معرفی کن اهل کجایی..چند سالته و موسیقی رو از کی شروع کردی؟

من ماهیار حسینی هستم ، ۲۷ سالمه ، تحصیلاتم مهندسی عمران و اینکه من خودم رو در واقع بچه ی بابل می دونم چون از سال ۷۰ برای زندگی اومدیم بابل و شکل گیری شخصیتی من تو این شهر بوده.

 

می دونم که رشته ی تحصیلیت عمران بوده چی شد وارد عرصه ی موسیقی شدی و چه کسی مشوقت بود( خیلی با رشته ی تحصیلیت متناسب نیست)؟

واقعیتش من از بچه گی یعنی سال ۷۲ یا ۷۳ زمانی که دبستانی بودم ، خوب اون موقع کلاسها و آموزشکده های موسیقی به شکل امروز خیلی رایج نبود. من با ساز ارگ و پیانو آشنا شدم و مشوق اصلی من هم پدرم بود که خوب منو سوق داد به این سمت و سال ۷۶ بود زمانی که من دبیرستانی بودم ساز ویلن رو به خواست خودم انتخاب کردم اما در تمام این مسیر پدرم همیشه مشوقم بود. ما از بچه گی تو یه خانواده ای بودیم که پدرم هنر دوست و اهل هنر بود و نوارهای ویلن اساتید قدیمی رو داشت و این صدای ویلن همیشه تو گوش من بود.

چرا ویلن؟ ساز سختیه و چرا دنبال یه ساز دیگه ای نرفتی؟ ویلن برات چه جذابیتی داشت؟

من در واقع می تونم بگم که با نوای جادویی ساز استاد بدیعی عاشق این ساز شدم و در ابتدا هم با ویلن ایرانی کارم رو شروع کردم. زمانی که من شروع کردم به یادگیری ویلن کسی نبود که ویلن کلاسیک تدریس بکنه.

از کدوم نوازنده های ویلن خوشت میاد و کارهاشونو دنبال می کنی؟

در سبک نوازندگی ایرانی من نوازنده ای رو که باهاش خیلی ارتباط برقرار می کردم استاد حبیب الله بدیعی بود .البته اساتید دیگه ای هم بودن مثل استاد پرویز یاحقی ، استاد ملک و اینها اساتید بنام موسیقی ایران بودن اما من ارتباطم با استاد بدیعی خیلی بیشتر بود. در سبک کلاسیک من نوای ساز آیزاک پرمن ، دیوید اویستراخ و گیل شاهام رو خیلی می پسندم.

تا حالا تو زمینه موسیقی فولکور کاری انجام دادی؟

نه متاسفانه وارد این عرصه نشدم چون خیلی آشنایی نداشتم و کسی رو پیدا نکردم که راهنماییم بکنه. علاقمند بودم اما متاسفانه نشد.

تو این موارد شاید ضعف ما در ترویج موسیقی فولکور به این جریان عدم آشنایی نوازندگان ما دامن زده اینطور نیست؟

این هم خوب یکی از دلایل مهم مثلا ما اساتید کمی رو داشتیم که تونستن در زمینه موسیقی فولکور مازندران کار بکنن مثل استاد خوشرو

الان کجا مشغولی؟

من رفت و آمد می کنم. از شنبه تا چهار شنبه که تهران هستم و پنج شنبه و جمعه رو برای تدریس میام بابل

ماهیار حسینی عضو ارکستر ملی ایران

برای آشنایی شنونده هامون یه خورده در مورد ارکستر ملی ایران و ساختارش و فعالیتهاش برامون توضیح بده؟

ارکستر ملی برگرفته از ارکستر گلهایی بود که قبل از انقلاب وجود داشت و بعد از انقلاب استاد فخرالدینی به مدت ۱۱ سال رهبری این ارکستر رو بر عهده داشتن و بعد به دلایلی که استاد فخرالدینی استعفا دادن حدود ۲ سال ارکستر ملی فعالیت نداشت و سپس شورای فنی تصمیم گرفت که آقای بردیا کیارس رو که اون زمان ۳۱ سالشون بود به عنوان رهبر ارکستر ملی انتخاب کنه. و الآن دوباره کار خودش رو پر قدرت شروع کرده و تونسته نظر مثبت بسیاری از منتقدان و مردم رو به خودش جلب کنه.

برنامه های ارکستر ملی محدود به اجرا در ایران و یا در خارج از کشور هم اجرا داره؟

در زمان استاد فخرالدینی اجراهایی در خارج از کشور داشتن اما در حال حاضر که یک سال از تشکیل مجدد ارکستر ملی میگذره نخیر اجرایی در خارج از کشور نداشتیم. فقط دو اجرا در خارج از استان تهران داشتیم یکی در کرج و دیگری در شیراز.

حضورت در ارکستر ملی رو چطور میبینی و چه قدر به تجربیاتت اضافه شده؟

خوب قطعا از لحاظ تجربی خیلی برام موثر بوده البته من خودم خیلی با رهبر ارکسترهای بزرگی کار نکردم امانوازنده های قدیمی تر که با رهبر ارکستر های متعددی کار کردن به صراحت عنوان می کنن که آقای بردیا کیارس یکی از بهترین رهبر ارکسترهایی هستن که تا حالا باهاشون کار کردن و از اون افرادی هستن که مو رو از ماست می کشن بیرون!

ماهیار تو با چه اساتیدی در زمینه ویلن کار کردی و چه اجراهایی داشتی و خودت الان جایی تدریس می کنی یا نه ؟

من ویلن ایرانی رو از بابل شروع کردم و مدتی در تهران در خدمت آقای عبدالله طریقت بودم و ویلن کلاسیک رو با اساتیدی چون آقای برلیانی و خاچاتوریان شروع کردم و مهمترین و تاثیر گذار ترین استاد من آقای بردیا کیارس هستن.

در گروههای مختلف موسیقی کار کردم و حتی در گروههای پاپ هم ساز زدم که رزومه خیلی موفقی نبود ولی کارهایی که می تونم بگم بهتر بوده همکاری با گروه ارکستر ملی پارسیان بود که در آمل تشکیل شده بود و یک انقلاب در زمینه موسیقی در مازندران بود. و در تهران هم همکاری با ارکستر ملی اکادمیک که اجرای پارسالمون برای بزرگداشت استاد دهلوی اجرای خوب و موفقی بود و با استقبال گسترده ای مواجه شد.

بله خودمم تدریس می کنم.

دورنمای کار خودت رو چطور میبینی و فکر میکنی ماهیار حسینی ۱۰ سال بعد در عرصه موسیقی در چه جایگاهی قرار داشتته باشه؟

بزرگترین آرزوی من نوازندگی تو بزرگترین ارکستر ملی کشور بود که خوب به این آرزوم رسیدم و البته این پایان راه نیست و دوست دارم این ارزو دوام داشته باشه و همین مسیر رو بهتر ادامه بدم.

دوست داری وارد ارکسترهای بزرگ بین المللی بشی؟

قطعا. این آرزوی هر نوازنده ایه…

خوب ما آرزو می کنیم شما رو در اون جایگاه ببینیم و خودم در همون موقع اولین مصاحبه رو ازت بگیرم:)

خواهش می کنم لطف دارین…

به نظرت استعدادهای خوبی در زمینه موسیقی حالا به طور اختصاصی تر ویلن داریم؟ اگه هست نقش پدر مادرها چیه و چه مسیری رو باید طی کنن؟

در حال حاضر وضعیت موسیقی از نظر استقبال و پذیرش جامعه شرایط بهتری رو داره خصوصا از سال ۸۰ به بعد. در مورد بچه ها باید بگم که اونها می تونن از سن ۴ یا ۵ سالگی موسیقی ارف که به شکل گروهیه شروع کنن که به نوعی پایه موسیقی محسوب میشه. اما در مورد نقش پدر و مادرها باید بگم که نقش استاد ۲۰ درصد و نقش پدر و مادرها ۸۰ درصد.بچه ها از تکلیف فرار می کنن اما این پدرها و مادرها هستن که با حمایتهاشون و تشویقهاشون می تونن باعث علاقمندی و موفقیت اونها بشن. اینکه پدر و مادر نقش سرویس ایاب و ذهاب بچه رو داشته باشه قطعا خوب نیست بلکه اونها باید نکاتی رو که ما می گیم در خونه با بچه کار کنن و براشون وقت بذارن.

می خوام یه سوال متفاوت ازت بپرسم…تاثیر مخاطب بر موسیقی چیه؟ یعنی داشتن شنونده ای که از یه سواد نسبی برای درک موسیقی برخورداره چه تاثیری رو موسیقی و شکوفاییش تو جامعه داره؟

من این رو با یک مثال براتون توضیح می دم. فرض کنید شما یه دانشمند فیزیک هستین و می خواهید در یک کنگره سخنرانی کنید. اگه افراد حاضر در اون کنگره با این علم آشنا باشن به نفع شماست چون می دونید حرفهاتون رو درک می کنن و از طرفی چون آشنا به این علم هستن شما نمی تونید هر حرفی رو بزنید و باید بسیار دقیق و علمی بحث کنید. اما با همین دانش اگر در یک جمع عوام سخنرانی کنید هم خودتون خسته میشید و هم مخاطب چون نمی تونید ارتباط برقرار کنید و برای هنرمند هم به همین شکل. هنرمند باید کار رو برای کسانی ارائه بده که بتونن اون رو درک کنن.

 

متاسفانه الان میبینیم که گروهی از شنونده هامون که کم هم نیستن به دلایل مختلف از تواناییهای لازم برای انتخاب یه موسیقی خوب و گوش دادن به اون برخوردار نیستن فکر میکنی چی کار باید کنیم که ذائقه شنونده هامون خراب نشه؟ و به اون سطح از اگاهی برسن که موسیقی خوب، آهنگ خوب گوش بدن و کلا دنبال هنر خوب و ناب باشن؟

صدا و سیما به عنوان بزرگترین رسانه کشور می تونه خیلی تاثیر گذار باشه و به دلایلی که شاهدیم خیلی با موسیقی به خصوص به صورت تصویری ارباط برقرار نمی شه. ولی بحث اینه که ما انواع رسانه ها مثل نوار و سی دی و …رو داریم و خوب با خرید این محصولات سمعی و بصری و گشت و گذار در محیط اینترنت و مطالعه میشه نسبت به موسیقی خوب شناخت پیدا کرد. این حرفی که من می زنم حرف همکارهای خوب من هم هست که دارن زحمت می کشن تا مروج موسیقی خوب باشن و جا داره از چند نفرشون نام ببرم مثل آقای مجید حاتمی که از دوستان بسیار نزدیک من هستن و آقای بهنام فضلی و آقای ایمن قنبری . در واقع اینها از کسانی هستن که دارن اصولی کار می کنن و با همین مشکلات دست به گریبانن. و درک ناصحیح مخاطب از موسیقی قطعا شرایط کار رو برای ما سخت تر می کنه. هستن کسانی که میان کلاس و فرق موسیقی کلاسیک و سنتی رو نمی دونن چیه و این مشکل با ۱۰ دقیقه نشستن در کلاس قابل حل نیست.

من فکر می کنم نقش نهادهای فرهنگی در این جریان خیلی مهم. مثلا در تهران با تعداد بیشتر فرهنگسراها و آموزشکده های موسیقی ترویج این نوع نگرش نسبت به موسیقی در مقایسه با شهرستانها قطعا راحت تره.

و در این بین تعهد یه هنرمند مثل تو نسبت به شنونده هاش چیه؟

ما برای ارائه یک اثر هنری هم باید عوام رو در نظر بگیریم و هم خواص رو . متاسفانه یا خوشبختانه عوام بیشترن پس باید ارائه کار به شکلی باشه که مورد پسند همه واقع بشه. مثلا ما نمی تونیم کنسرت ویلن باخ رو در یک شهری اجرا کنیم که اصلا موسیقی کلاسیک رو نشنیدن و نمیشناسن و طبیعتا نمی تونن باهاش ارتباط برقرار کنن.

در واقع مثل یه زبون ناآشنا برای اونهاست.

پس اجرای یه اثر بسته به شرایط زمانی و مکانی متفاوته اما اگر قرار اجرایی داشته باشیم باید با نهایت انرژی و در بالاترین کیفیت ممکن باشه. ارائه یک کار خوب بهتر از ارائه صدتا کار بد . کار خوب همیشه در ذهن مردم می مونه.

دورنمای موسیقی رو در ایران چطور میبینی؟

ما نوازندگان و آهنگسازان بسیار با استعدادی داریم که نه تنها در ایران بلکه در سطح بین المللی مطرح هستن مثل علی رهبری ، لوریس چکناواریان و مازیار ظهیرالدینی و بردیا کیارس. این عزیزان در عرصه بین الملل شناخته شده هستن و باید یک فضای کاری برای این افراد ایجاد بشه تا این افراد بتونن بسیار موثر تر به فرایند شکوفایی موسیقی ایران کمک کنن. و ایجاد این فضای کار نیازمند حمایت مسئولین هست. دورنمای هنر ایران فقط می تونه با فضاسازی رشد کنه مثلا فرش ایران زبانزد خاص و عامه ولی تا زمانی که حمایت نمی شد هیچ وقت مطرح هم نمی شد.

چه هدیه ای برای مخاطبان مجله ی ما داری ؟

چند اتفاق خوب داره میافته که اول از همه من به خاطر عرقی که دارم از استان خودم شروع می کنم. ما کارمون رو بسط دادیم نسبت به تمام شهر ها. مثلا با آقای بهنام فضلی که در قائمشهر هستن صحبتی شد و یه ارکستری تشکیل شد به نام اکستر سونات که یکسری از نوازنده های جوون و مستعد و هنر جوهای خودمون این ارکستر رو تشکیل دادن که داره روز به روز وضعیت بهتری پیدا می کنه و شاید در سال آینده بتونه در جشنواره ی موسیقی فجر شرکت کنه.

خبر بعد اینه که در شهرستان آمل ارکستر بانوانی تشکیل شده و در حال حاضر ۳ نفر از هنرجوهای من در اون ارکستر دارن ساز می زنن و خوشبختانه یه بستری در استان داره فراهم میشه با همکاری بچه های پرتلاش و مستعد که هم باعث ایجاد انگیزه خواهد شد و هم فضای هنری رو در استان مطلوب تر می کنه.

ما هم امیدواریم شاهد همچین اتفاقات بیشتر و بهتری در استان مازندران و در کل کشور باشیم.

در ضمن با آقای کیارس صحبتهایی شده بود که ایشون لطف کنن و تشریف بیارن به بابل و یه مستر کلاسی برای نوازنده های مستعد ویلن داشته باشن که این کلاس فقط برای هنرجوها نیست بلکه اساتید هم می تونن از این کلاسها استفاده کنن.

ماهیار جان هر چی دل تنگت میخواد بگو؟

من فقط جا داره از کسانی که تو این راه بهم کمک کردن تا در این موقعیت باشم تشکر کنم. چون من خودم رو به هر عنوان مدیون خیلی از افراد می دونم. در وهله ی اول خانواده ام و خصوصا پدر و مادرم که اگه حمایتهای اونها نبود من هیچ وقت در این موقعیت قرار نمی گرفتم.در وهله ی بعد باید از استاد های خوبی که داشتم خصوصا آقای بردیا کیارس جدای از اینکه استاد خوبی برای من بودن و هستن یک دوست و یار بسیار دوست داشتنی برای من هستن و اگر تشویقها و حتی تنبیه های ایشون نبود من اینطور پیشرفت نمی کردم. و باید از بعضی از همکارهام مثل خانوم سهرابیان که با انگیزه دادنهاشون کمکم کردن و آقای فروردین ، آقای جعفرزاده ، آقای قلی پور و خیلی از دوستان دیگه مثل آقای حق پژوه تشکر کنم. اینها کسانی بودن که قبل از امتحانات چون من خیلی استرس داشتم این عزیزان بسیار بهم کمک کردن و جا داره که ازشون دوباره تشکر کنم و آرزوی قلبی من اینه که از استان مازندران نماینده های خیلی بیشتری رو در ارکسترهای بزرگ کشور و دنیا داشته باشیم.

ماهیار  سپاسگزارم از اینکه وقتتو در اختیار ما قرار دادی و این فرصت رو به مخاطبانمون دادی که با تو و فعالیتهات آشنا بشن. برات آرزوی سلامتی و شادکامی دارم. به امید موفقیتهای بیشتر و درخشش بیشترت در عرصه ی موسیقی ایران

من هم از شما و همکارانتون به خاطر توجه به موسیقی و هنر تشکر می کنم.

 منبع: اختصاصی مجله ی فرهنگی و هنری ایران من

ماهیار حسینی عضو ارکستر ملی ایران, ۱۰٫۰ out of 10 based on 6 ratings
رضا
۲۷ فروردین ۱۳۹۱
۲:۳۷ ب.ظ

از اینکه نوازندگان جوان در ارکستر ملی حضور دارند بسیار خوشحالم و این موضوع نوید این را میدهد که در اینده موسیقی ایران حرفی برای گفتن در عرصه بین الملل خواهد داشت

پاسخ

امید
۲۷ فروردین ۱۳۹۱
۲:۵۰ ب.ظ

با ارزوی موفقیت برای نوازنده جوان و خاکی ارکستر جناب ماهیار حسینی.

پاسخ

نام شما (ضروری)
۲۸ فروردین ۱۳۹۱
۳:۲۸ ق.ظ

با آرزوی سلامتی برای این هنرمند همشهری و موفقیعتهای بالاتر در مراحل موسیقی

ماهیار جان واقعا خوشالم و تبریک می گم

پاسخ

سوگند
۲۸ فروردین ۱۳۹۱
۵:۰۱ ق.ظ

به اینکه آقای حسینی استاد ماست افتخار می کنم

پاسخ

ابراهيم(اوريم)
۲۸ فروردین ۱۳۹۱
۶:۳۹ ق.ظ

از اینکه شاگرد همچین استادی هستم افتخار میکنم.با آرزوی موفقیت برای ماهیار و ارکست ملی.

پاسخ

حسام
۲۸ فروردین ۱۳۹۱
۷:۱۷ ق.ظ

اون دوستانی که چشم نداشتند پیشرفت ماهیار حسینی را ببینند حالا تشریف بیارند و از نزدیک شاهد این اتفاق باشند.دوستان شماها که به هیچ جا نرسیدید ولی خدا را به بندگی قبول نداشتید.ولی اقای حسینی ذره ای افاده به خودش راه نداده و کماکان خاکی و مردمی به راه خودش ادامه میده.موفق باشی جناب حسینی برایت ارزوی موفقیت روز افزون و برای حسودان تنگ نظر ارزوی صبر مینمایم

پاسخ

نیکو
۲۸ فروردین ۱۳۹۱
۷:۵۸ ق.ظ

بزرگ ترین افتخار من اینه که شاگرد آقای حسینی هستم.
استاد عزیز بهترین ها رو برات آرزو دارم و امیدوارم همچنان شاهد موفقیت های چشم گیرتون باشم افتخار مایید

پاسخ

محمد
۲۹ فروردین ۱۳۹۱
۸:۲۰ ب.ظ

من در تمام کلاسهای اساتید مازندران شرکت کردم.من ۱۱ ساله که ویلن میزنم.تمامی اساتید را از نزدیک دیدم و با همشون کار کردم.در بین همه اقای حسینی یک نمونه استثنایی بود که بسیار حرفها برای گفتن داشت.بسیار دقیق و تیز بین به ساز زدن دقت میکرد.الحق والانصاف لیاقتش بود که به اینجا رسید.دست مریزاد جناب حسینی.پرچم مازندرانو بالا بردی.افتخار مایی.چقدر حسودان و کوته نظران راجع به شما بد گفتن.کجا هستند الان که افتخار مازندرانو ببینند؟

پاسخ

بهار
۳۰ فروردین ۱۳۹۱
۱۰:۰۴ ق.ظ

از اینکه الان آقای حسینی استاد من واقعا خوشحالم و خوشحال تر از اون اینه که می بینم استادم به اون چیزی که خواست رسید. این موفقیت و اول از همه به خودش و بعد به خانوادش تبریک میگم و سعی می کنم من هم مثل اون تلاش کتم.افتخار بابل که همچین هنرمندی توش هست.

پاسخ

میلاد
۳۰ فروردین ۱۳۹۱
۱۱:۱۱ ق.ظ

واقعا وضعیت تدریس در بابل افتضاحه.اونم تدریس ویلن.متاسفانه ۲ تا استاد خوب در بابل داریم که اونم هر ۲ تاشون رفتن و فقط ۲ روز میان درس میدن.اقای حسینی و اقای حاتمی.بقیه که رسما دارن خیانت میکنن به هنرجوها.۳سال شاگرد اقای ع ر بودم بهم گفته بود که مدرس ویلن کلاسیکه.اما هرچی بهم درس میداد موسیقی مطربی بود.رفتم پیش اقای حاتمی گفت از صفر باید شروع کنی هیچی بلد نیستی.رفتم پیش اقای حسینی اونم دقیقا همینو گفت.از صفر دوباره شروع کردم.همشهری های عزیز خواهش میکنم در انتخاب استاد دقت کنید تا عذابی که من کشیدمو شما نکشید.چرا مسئولین بابل کاری نمیکنن؟چرا یک کلاس توجیهی برای این اساتید ضعیف نمیگذارند؟چرا…؟چرا اینقدر جو موسیقی این شهر خرابه که ۲ تا از ابرقدرتهای مازندران فرار کردن رفتن تهران؟چرا از این دوستان در شهر خودمون درست استفاده نشه؟

پاسخ

ارمین
۳۰ فروردین ۱۳۹۱
۱۱:۳۳ ق.ظ

خوش به حال پدر اقای حسینی.واقعا افتخار داشتن یک همچین فرزندی.باید دست ان مادر را بوسید که افتخار مازندرانو تربیت کرد.من ایشونو هیچوقت ندیدم فقط تعریفشونو زیاد شنیدم.پرچم بابل بالاست توسط دستان شما

پاسخ

arash
۳۰ فروردین ۱۳۹۱
۱۲:۱۷ ب.ظ

سلام ماهیار عزیزم تبریک صمیمانه من رو بپذیر و آرزو می کنم در سطح جهانی بدرخشی که باعث افتخار ماست روی ماهتو می بوسم.

پاسخ

اشکان حلاجی
۳۰ فروردین ۱۳۹۱
۱۲:۲۳ ب.ظ

ارزوی موفقیت برات دارم ماهیار جان …

پاسخ

علی
۳۰ فروردین ۱۳۹۱
۱۲:۲۵ ب.ظ

خوشحالم ماهیار جان

پاسخ

حیدری
۳۱ فروردین ۱۳۹۱
۴:۴۲ ق.ظ

آقا ماهیار از وقتی که من اونو تو دانشگاه دیدم روح لطیف و هنرمندانه و البته حساسی داشتند و همیشه می گفتند که کار اصلیش موسیقی خواهد بود نه مهندسی عمران. خیلی خوشحالم که به آرزویش رسید و امیدوارم که به افق آرزوهایش هم برسد. ماهیار جان، از صمیم قلب تبریک میگم.

پاسخ

hossein rahimi
۱ اردیبهشت ۱۳۹۱
۹:۳۳ ب.ظ

ارزوی موفقیت برات دارم ماهیار جان …

پاسخ

فاطمه
۲ اردیبهشت ۱۳۹۱
۹:۳۶ ق.ظ

استاد حسینی یک هنرمند بزرگ و در مرتبه ی بالاتر انسانی بزرگوار هستند
امیدوارم شاهد موفقیت های هرچه بیشتر ایشون و سایر نوازندگان ایرانی در عرصه ی موسیقی باشیم

پاسخ

ناهید
۲ اردیبهشت ۱۳۹۱
۵:۱۲ ب.ظ

همیشه خدارو شکر میکنم که ویلنو با اقای حسینی شروع کردم.استاد خدا حفظت کنه بهت تبریک میگم

پاسخ

mohsen
۲ اردیبهشت ۱۳۹۱
۵:۳۲ ب.ظ

ماهیار جان .استاد عزیز تبریک.بهترین ها رو برات ارزو میکنم

پاسخ

mona fattahi
۲ اردیبهشت ۱۳۹۱
۷:۵۳ ب.ظ

استاد حسینی شما باعث افتخار همه هستی. مخصوصا مردمان بابل چه اونهایی که تو کار هنر هستن چه عوام که گوش جان به موسیقی میسپارن . و مهمتر از همه باعث سر افرازی ما دوستان شدی . همیشه موفق باشی .

پاسخ

شهرام بیطار
۲ اردیبهشت ۱۳۹۱
۸:۵۸ ب.ظ

ماهیار یه هنرمند واقعیه و جالبه که در عین استادی کاملاً فروتن و خاکیه ، من سالهاست که ندیده میشناسمش و عاشقانه دوستش دارم و همیشه و در همه مراحل زندگیش براش آرزوی بهترین ها رو دارم .

پاسخ

حامد پ.ع
۲ اردیبهشت ۱۳۹۱
۹:۰۴ ب.ظ

واقعا تبریک می گم.ارکستر ملی حق ایشون بود.
امیدوارم هرچه زودتر شاهد حضورش در عرصه بین الملی هم باشیم

پاسخ

میر حسام
۳ اردیبهشت ۱۳۹۱
۲:۵۷ ق.ظ

واقعا خوشحالم که یکی از بهترین دوستانم به این جایگاه از موفقیت رسیده،آرزوی بهنرین ها رو برات دارم ماهیار جان

پاسخ

aterpai
۳ اردیبهشت ۱۳۹۱
۸:۵۹ ق.ظ

افتخارم شاگردیه استادم….
با آرزوی حضورشان در عرصه بین الملی …

پاسخ

گران ناز پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱۷ام, ۱۳۹۱ ۹:۰۰ ب.ظ:

عمو ماهیار عزیزم. خیلی خوشحالم از این که شروع ساز زدنم با شما بود. به امید روزی که دوباره شما رو در کنار خودم داشته باشم! دوستتون داریم خیلی زیاد!

پاسخ

مهديه
۲۲ آبان ۱۳۹۱
۹:۲۵ ق.ظ

شبت و روزت بی اندوه… تو که در سادگی وجودت
واژه ها لال میشوند

پاسخ

علیرضا آذربو
۱۳ شهریور ۱۳۹۲
۴:۲۰ ب.ظ

با سلام حضور استاد ارجمند
با توجه به رشد موسیقی کلاسیک و نیاز به اساتید پیشکسوت نظیر جنابعالی آیا در شهر های چالوس و نوشهر یا تنکابن کلاسهایی برای انتقال و یا تدریس دانسته های جنابعالی دایرو حضور دارید یا خیر ؟ مایلم در کلاسهای آموزشی جنابعالی شرکت نمایم .من ۱۲ ساله هستم و مدت ۹ سال است که در نوازندگی ویولن کلاسیک فعالیت میکنم.با احترام

پاسخ

سیاوش عاشوری
۳ مرداد ۱۳۹۳
۹:۰۶ ق.ظ

ارزوی موفقیت هر چه بیشتر واسه استاد با محبت و عزیزم میکنم

پاسخ

توجه کنید که نظرتان در ارتباط با همین مطلب باشد. در غیر اینصورت می‌توانید از فرم تماس استفاده نمایید.

نظراتی که با کلمات کلیدی ثبت شوند، حاوی الفاظ زشت، تبلیغاتی، سیاسی و یا توهین به اشخاص باشند، منتشر نخواهند شد.

برای پاسداشت زبان فارسی ، فقط فارسی تایپ نمایید و از فینگلیش نویسی خودداری کنید

 • سریال شب های برره

         اعتراف مهراب قاسم‌خانی در مورد سریال شب های برره

         مجله فرهنگی هنری ایران من : 18 فروردین سالروز تولد مهران مدیری کارگردان و بازیگر مطرح کشورمان بود و به همین دلیل مهراب قاسم‌خانی یادداشتی را به همین مناسبت و به عنوان اعتراف در ...

 • پایان کلاه قرمزی 94

         پایان کلاه قرمزی 94

         مجله فرهنگی هنری ایران من : در حالی که پخش نوروزی «کلاه قرمزی» در شبکه دو به پایان رسید، با توجه به تمرکز این مجموعه بر شخصیت جیگر می‌توان پیش‌بینی کرد فیلم جدید ...

 • سریال شهرزاد

         تکذیب حضور محسن چاوشی در سریال شهرزاد

         مجله فرهنگی هنری ایران من : عوامل سریال «شهرزاد» خبر حضور محسن چاوشی به عنوان خواننده تیتراژ این سریال را رد کردند. پیش از این خبرهایی منتشر شده بود که از حضور محسن ...

 • Benyamin1

         ماجرای بمب گذاری در کنسرت وین بنیامین بهادری + فیلم

         مجله فرهنگی هنری ایران من : شب گذشته ، شب زیاد خوبی برای طرفداران اتریشی بنیامین بهادری نبود ، کنسرت وین بنیامین بهادری بعد از بریک ، با دخالت پلیش اتریش روبرو شد ...

 • کیانوش سعیدی درگذشت...

         کیانوش سعیدی درگذشت…

         مجله فرهنگی هنری ایران من : کیانوش سعیدی ، خواننده ، آهنگساز و تنظیم کننده ، امروز درگذشت ، این خبر توسط دوستان نزدیکش در یکی از شبکه های اجتماعی منتشر شده ...