مجله فرهنگی – هنری ایران من

یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - Sunday 26 May 2019
jamesfenton

شعر آنسوی: جیمز فنتون

جیمز فنتون James Fenton"" جیمز فنتون شاعر،روزنامه نگار،منتقد ادبی و استاد سابق دانشگاه آکسفورد وبرگزیده ی جایزه "پن پینتر" در زمینه ی آزادی زبان است.بیشتر درون مایه ی اشعار او را جنگ شکل می دهد. "گلوله و ...

by2

معرفی فیلم Venom

بخش پیشنهاد فیلم ما بعد از دو سال دوباره شروع شده . فیلم تخیلی venom رو برای شروع دوباره این بخش انتخاب میکنیم با بازی بی نظیر تام هاردی . این فیلم را پیشنهاد میکنیم ببینید و شما هم اگر فیلم ...

مخ پریشونهای شلم

نمایش کودک مخ پریشونهای شلم 22 و 23 و 24 شهریور 1396 تالار هنر

مجله فرهنگی هنری ایران من : نمایش کودک مخ پریشونهای شلم تالار هنر قیمت بلیت ها : 15 هزارتومان چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 18:00 پنج‌شنبه 23 شهریور 1396 ساعت 18:00 جمعه 24 شهریور 1396 ساعت 18:00 خرید اینترنتی : iranconcert.com   این برنامه برای تمام رده های سنی ...

جمعه 24 شهریور 1396 ساعت 21:30

جنگ معین شو 22 و 23 و 24 شهریور 1396 سالن اندیشه معلم

    مجله فرهنگی هنری ایران من : جنگ معين شو  سالن اندیشه معلم قیمت بلیت ها : از 30 تا 35 هزارتومان چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 20:30 پنج‌شنبه 23 شهریور 1396 ساعت 19:30 پنج‌شنبه 23 شهریور 1396 ساعت 22:00 جمعه 24 شهریور 1396 ساعت 19:00 جمعه 24 ...

شوایک

تئاتر شوایک از 5 تا 14 مهر ماه 1396 تالار وحدت

مجله فرهنگی هنری ایران من : تئاتر شوایک از تالار وحدت قیمت بلیت ها : از 25 تا 80 هزارتومان چهارشنبه 5 مهر 1396 ساعت 21:00 پنج‌شنبه 6 مهر 1396 ساعت 21:00 چهارشنبه 12 مهر 1396 ساعت 21:00 پنج‌شنبه 13 مهر 1396 ساعت 21:00 جمعه 14 مهر ...

هفتم پاییز

نمایش هفت عصر هفتم پاییز 24 و 26 و 27 و 28 و 29 و 30 و 31 شهریور 1396 سالن چهارسو تئاتر شهر

مجله فرهنگی هنری ایران من : فیلم هفت عصر هفتم پاییز سالن چهارسو تئاتر شهر قیمت بلیت ها : 25 هزارتومان جمعه 24 شهریور 1396 ساعت 19:45 یکشنبه 26 شهریور 1396 ساعت 19:45 دوشنبه 27 شهریور 1396 ساعت 19:45 سه‌شنبه 28 شهریور 1396 ساعت 19:45 چهارشنبه 29 شهریور ...

 • by2
 • مخ پریشونهای شلم
 • جمعه 24 شهریور 1396 ساعت 21:30
 • شوایک
 • هفتم پاییز
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
موضوع: اخبار,نقاشی,نمایشگاه   -   ۱۰ خرداد ۱۳۹۴   -   2,064 بازدید

1723037

مجله فرهنگی هنری ایران من :

روز گذشته جمعه ۸ خرداد ماه حراج تهران مثل گذشته با اجرای رضا کیانیان همراه بود و با حضور جمعی از مجموعه داران، گالری داران، خریداران و همچنین افرادی چون سید محمد بهشتی، اجمد مسجدجامعی، عبدالحسین مختاباد، حجت الاسلام محمدعلی زم، علی مرادخانی، بهرام رادان، علی دایی و… برگزار شد.

کیانیان در ابتدای این جلسه گفت: ما فکر نمی کردیم دومین حراج تهران برگزار شود و حالا خیلی خوشحالم که چهارمین دوره آن برگزار می شود که البته باید از علیرضا سمیع آذر ممنون باشیم.

اولین اثری که در حراج تهران چکش خورد، کاری از جلیل رسولی با عنوان «مرغ بسم الله» بود که بین ۶۰ تا ۸۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود و ۸۵ میلیون تومان فروخته شد.

1723029

اثر بعدی کاری بود از هادی روشن ضمیر که قیمت پیشنهادی آن ۱۰ تا ۱۴ میلیون تومان بود و ۱۵ میلیون تومان فروخته شد.

تابلو نقاشی احمد آریامنش از مجموعه «زیر چرخ کبود» که حدود ۵ تا ۷ میلیون تومان قیمت گذاری شد به مبلغ ۱۲ میلیون تومان فروخته شد.

اثر نقاشی محمد احمدپور با قیمت پیشنهادی ۱۰ تا ۱۴ میلیون تومان نیز با قیمت ۱۸ میلیون تومان به فروش رسید.

اثر نقاشی «هوس» متعلق به محمود زنده رودی برادر حسین زنده رودی که بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود با ۴۰ میلیون تومان به فروش رسید.

اثر علی شیرازی با قیمت پیشنهادی ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان با قیمت کمینه ۵۰ میلیون تومان به حراج رسید.

اثر آنه محمد تاتاری که روی پارچه انجام شده بود با قیمت پیشنهادی ۱۲ تا ۱۶ ملیون تومان به قیمت ۲۰ میلیون تومان به فروش رسید.

اثر نقاشی عبدالرضا دریابیگی در این حراج ۳۰ تا ۴۰ میلیون قیمت گذاری شده بود و با قیمت ۴۶ میلیون تومان چکش خورد.

همچنین اثری از منوچهر نیازی که ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان برآورد شده بود به قیمت ۴۲ میلیون تومان به فروش رسید.

اثر حسین محجوبی با عنوان «خاطره درختی با شکوه در پاییزی در سوئد» بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان برآورد شده بود و با قیمت بیشینه ۴۰ میلیون تومان به فروش رسید.

1723036

اولین اثری که با جملات رضا کیانیان قیمت آن به بالای ۱۰۰ ملیون تومان افزایش پیدا کرد یک نقاشی از مهدی ویشکایی بود که بین ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود و به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان چکش خورد.

اثر نقاشی کیخسرو خروش که طرحی از یک منظره را داشت با قیمت ۴۰ میلیون تومان خریداری شد.

تابلوی نقاشی ابراهیم مختاری که بین ۱۰ تا ۱۴ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود با قیمت کمینه ۱۰ میلیون تومان خریداری شد.

اثر ابوالقاسم سعیدی هنرمند مقیم فرانسه یک تابلوی نقاشی با قیمت پیشنهادی ۱۲۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان بود که کیانیان چکش حراج خود را با قیمت ۳۰۰ میلیون تومان برای این اثر نواخت.

اثر نقاشی مصطفی دشتی که طرحی از یک منظره را نشان می داد با قیمت پیشنهادی ۲۵ تا ۳۵ میلیون تومان با ۳۰ میلیون تومان فروخته شد.

یک نقاشی از علی فرامرزی از مجموعه «کویرها» با قیمت پایه ۵ تا ۷ میلیون تومان به مبلغ ۳۲ میلیون تومان فروخته شد.

تابلوی نقاشی مهرداد صدری هنرمندی که به گفته کیانیان در ایران کمی ناآشناست بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون قیمت گذاری شده بود و ۵۰ میلیون تومان فروخته شد.

اثر سونیا بالاسانیان که طرحی از بافت یک گنبد بود با عنوان «گستره های آرامش» و با قیمت پیشنهادی ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان به فروش رسید.

تابلوی جعفر روحبخش با قیمت پیشنهادی ۷۰ تا ۹۰ میلیون تومان نیز به مبلغ ۸۵ میلیون تومان به فروش رسید.

همچنین اثری از سیراک ملکونیان با قیمت پیشنهادی ۶۰ تا ۸۰ میلیون تومان به قیمت ۱۴۰ میلیون تومان به فروش رسید.

1723037

اثر بعدی کاری از مسعود عربشاهی بود که بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود و به مبلغ ۲۲۰ میلیون تومان به فروش رسید.

تابلو نقاشی شهلا حبیبی از مجموعه «صور خیال» حدود ۲۵ تا ۳۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود و به مبلغ ۴۲ میلیون تومان به فروش رسید.

اثر حسین صدری با عنوان «رد پای دوچرخه» با قیمت پیشنهادی ۱۰ تا ۱۴ میلیون تومان به مبلغ ۱۱ میلیون تومان به فروش رسید.

ژازه تباتبایی که سال گذشته نیز اثرش در این حراج حضور داشت، تابلویی با عنوان «بازگشت از مزرعه» بود که بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود و به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان چکش خورد.

کیانیان، منصور قندریز صاحب تابلوی بعدی را به عنوان یکی از بنیان گذاران مکتب سقاخانه معرفی کرد و اثر او را با قیمت پیشنهادی ۶۰ تا ۸۰ میلیون تومان به ۱۸۰ میلیون تومان رساند و فروخت.

رضا درخشانی نیز دیگر هنرمندی است که سال گذشته اثرش در حراج تهران حضور داشت و امسال تابلو «شکار قرمز شماره ۴» وی با قیمت پیشنهادی ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان به مبلغ ۳۶۰ میلیون تومان به فروش رسید.

یک تابلو نقاشی از کامبیز درمبخش با قیمت پیشنهادی ۲۵ تا ۳۵ میلیون تومان به مبلغ ۳۰ میلیون تومان چکش خورد.

تابلوی «انتظار» از فرشید مثقالی یا عنوان ۲۵ تا ۳۵ میلیون تومان به مبلغ ۴۶ میلیون تومان به فروش رسید.

تابلوی «معمای شماره ۲۵» آیدین آغداشلو با قیمت پیشنهادی ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان به مبلغ ۵۵۰ میلیون تومان به فروش رسید.

تابلو نقاشی هوشنگ پزشک نیا که طرحی از یک صورت را داشت با قیمت پیشنهادی ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان به ۱۲۰ میلیون تومان افزایش یافت و فروخته شد.

یک اثر نقاشی با عنوان «بزم» از حسین کاظمی با قیمت پیشنهادی ۴۰ تا ۶۰ میلیون تومان به مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان فروخته شد.

اثر شهریار احمدی با عنوان «در جستجوی سنگ آتش زنه» با قیمت پیشنهادی ۴۰ تا ۶۰ میلیون تومان به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان فروخته شد.

اثر «باغ عشق» از علی اکبر صادقی با قیمت پیشنهادی ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان به مبلغ ۴۵۰ میلیون تومان فروخته شد.

تاها بهبهانی در این حراج مجسمه ای از سر یک اسب داشت که ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود و به مبلغ ۵۵ میلیون تومان به فروش رسید.

کیانیان درباره بهمن دادخواه هنرمند اثری از مجموعه «عبور» بیان کرد که او در فرانسه زندگی می کند و آثارش سال گذشته نیز با رقم خوبی به فروش رفت. این اثر ۴۰ تا ۶۰ میلیون قیمت گذاری و ۷۵ میلیون فروخته شد.

اثر مرتضی گودرزی با عنوان «خلوت دل» بین ۶ تا ۸ میلیون تومان قیمت گذاری و ۱۲ میلیون تومان فروخته شد.

اثر بعدی با عنوان «شب معمایی» به جهانگیر شهدادی تعلق داشت که ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود و ۲۲ میلیون تومان به فروش رسید.

اثر سیاوش کسرایی با قیمت پیشنهادی ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان به مبلغ ۳۶ میلیون تومان به فروش رسید.

تابلوی عکس آزاده اخلاقی که در توضیح آن آمده بود، مهدی باکری، جزیره مجنون، عراق ۲۵ بهمن ۱۳۶۳ با قیمت پیشنهادی ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان به مبلغ ۱۸ میلیون تومان فروخته شد.

1723035

همچنین تابلوی عکس عباس کیارستمی که کیانیان از او به شکل ویژه تری یاد کرد با قیمت پیشنهادی ۷۰ تا ۹۰ میلیون تومان به مبلغ ۸۵ میلیون تومان فروخته شد.

تابلوی نقاشی مرتضی ممیز که تصویری از یک منظره را نشان می داد با قیمت پایه ۴۰ تا ۶۰ میلیون تومان به مبلغ ۱۱۰ میلیون تومان خریداری شد.

اثر منوچهر یکتایی هنرمندی که در نیویورک زندگی می کند و جزو معدود آثاری است که وی روی بوم بزرگ کار کرده است،  با قیمت پیشنهادی ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان با هیجانی که کیانیان به مخاطبان چهارمین حراج تهران بخشید به مبلغ ۹۵۰ میلیون تومان به فروش رفت.

اثر مارکو گریگوریان با قیمت پیشنهادی ۱۲۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان فروخته شد.

یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون برای تابلوی سپهری

اما اثری که فروش آن هیجان زیادی را به همراه داشت و با صدای کیانیان بر آن افزوده می شد، تابلوی نقاشی سهراب سپهری بود که بین ۸۰۰ تا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود. سال گذشته نیز آثاری از وی در حراج تهران ارایه شده بود که رکوردهای یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان را ثبت کرد و تابلوی امسال وی با قیمت یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به فروش رسید که تشویق های حاضران را در بر داشت.

اثر نقاشی هانیبال الخاص با عنوان «گفت و گو» با قیمت پیشنهادی ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان به مبلغ ۹۵ میلبون تومان به فروش رسید.

اثر نقاشی نصرالله افجه ای با عنوان «خوشه ها» با قیمت پیشنهادی ۱۲۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان به مبلغ ۱۶۰ میلیون تومان فروخته شد.

اثری از صداقت جباری با قیمت پیشنهادی ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان با ۱۰ میلیون کمتر از قیمت کمینه به مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان فروخته شد.

یک مجسمه از علیرضا آستانه با قیمت پیشنهادی ۲۵ تا ۳۵ میلیون تومان به مبلغ ۳۸ میلیون تومان فروخته شد.

اثر مهرداد شوقی حق دوست که شاید کمترین قیمت گذاری این حراج را به خود اختصاص داده بود با قیمت پیشنهادی ۴ تا ۶ میلیون تومان به مبلغ ۴۴ میلیون تومان به فروش رسید.

اثر سیدمحمد احصایی از مجموعه «الفبای ازلی» که بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود به مبلغ ۳۴۰ میلیون تومان فروخته شد.

1723031

اثر فریدون امیدی با قیمت پیشنهادی ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان به مبلغ ۲۸ میلیون تومان فروخته شد.

مجسمه  فرناز ربیعی جاه با عنوان «سیرین» که قیمت پیشنهادی آن ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان بود به مبلغ ۲۴ میلیون تومان به فروش رفت.

«هیچ» مجسمه ای از پرویز تناولی که پیش از این هم در حراج شرکت داده شده بود با قیمت پیشنهادی ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان به مبلغ ۲۲۰ میلیون تومان به فروش رفت.

اثر رضا مافی که ۶۰ تا ۸۰ میلیون قیمت پیشنهادی آن بود به مبلغ ۹۰ میلیون تومان به فروش رفت.

اثر غلامحسین نامی از سری «کهکشان ها» با قیمت پیشنهادی ۶۰ تا ۸۰ میلیون تومان به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان چکش خورد.

تابلوی محسن وزیری مقدم که به سال ۱۳۴۱ تعلق داشت با قیمت پیشنهادی ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان به مبلغ ۱۱۰ میلیون تومان به فروش رفت.

تابلو نقاشی کوروش شیشه گران نیز با قیمت پیشنهادی ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان به مبلغ ۲۴۰ میلیون تومان به فروش رسید.

بهجت صدر از پیشتازان آبستره در ایران اثری در این حراج داشت که با قیمت پیشنهادی ۱۲۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان به مبلغ ۲۶۰ میلیون تومان به فروش رفت.

نقاشی بیتا وکیلی که کاری از مجموعه «ایران» بود با قیمت پیشنهادی ۴۰ تا ۶۰ میلیون با مبلغ بیشینه ۶۰ میلیون تومان به فروش رسید.

«طبیعت بی جان» اثر شماره ۶۱ از این حراج بود که به پروانه اعتمادی اختصاص داشت و با قیمت پیشنهادی ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان به فروش رفت.

نقاشی عین الدین صادق زاده که کاری عرفانی بود با قیمت پیشنهادی ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان به مبلغ ۳۸ میلیون تومان به فروش رفت.

اثر فرهاد مشیری با قیمت پیشنهادی ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان به فروش رفت.

1723040

تابلوی نقاشی بهمن محصص که ۱۸۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود از چمله آثاری بود که در طول حراج به فروش رفت. این تابلو به قمیت ۱۷۰ میلیون تومان خریداری شد.

اثر منوچهر یکتایی با قیمت پیشنهادی ۸۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان به مبلغ ۱۷۰ میلیون تومان به فروش رفت.

فروش ۱۲ تابلو کلاسیک

در چهارمین حراج تهران ۱۲ تابلو کلاسیک نیز برای فروش عرضه شد که اجرای این بخش را حسین پاکدل بر عهده گرفت.

وی در ابتدا درباره این آثار توضیح داد: اصالت آثار بخش کلاسیک توسط کارشناسان میراث فرهنگی کاملا تایید شده است. این آثار به هنرمندانی تعلق دارند که پیش از این کارهایشان در حراج های بزرگ دنیا به فروش رفته است.

پاکدل ادامه داد: طی این سه دوره دایم سوال می شد که چرا آثار کلاسیک هنر تجسمی ایران در این حراج حضور ندارند، بنابراین این بخش اضافه شد و اگر خدا بخواهد این بخش در آینده به صورت مستقل برگزار می شود. این آثار فعلا با قیمت پایین عرضه شده است اما پیش بینی می شود که به سرعت قیمت آن بالا برود.

اولین اثر این بخش به محمد غفاری (کمال الملک) تعلق داشت که بین ۲۰۰ تا ۱۵۰ میلیون ارزش گذاری شده بود و به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان فروش رفت.

اثری از میرزا عبدالمطلب (نقاش باشی) بین ۶۰ تا ۸۰ میلیون قیمت گذاری شده بود و ۱۶۰ میلیون تومان فروش رفت.

همچنین نقاشی ابوالحسن صدیقی که بیشتر به سازنده مجسمه های مشاهیر معروف است بین ۵۰ تا ۷۰ میلیون قیمت گذاری شده بود و ۴۶ میلیون فروخته شد.

تابلوی نقاشی علی محمد حیدریان ۵۰ تا ۷۰ میلیون قیمت گذاری شد و ۶۱ میلیون تومان به فروش رفت.

نقاشی علی رخساز که به سال ۱۳۲۰ تعلق داشت بین ۵۰ تا ۷۰ میلیون قیمت گذاری شده بود و ۵۵ میلیون فروخته شد.

اثر دیگر به محسن سهیلی تعلق داشت که به گفته کیانیان قدمتی ۱۲۰ ساله داشت. این اثر بین ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان قیمت گذاری شد و ۱۰۰ میلیون به فروش رفت.

اثری از اسماعیل آشتیانی از شاگردان مستقیم کمال الملک محصول سال ۱۲۹۴ بین ۶۰ تا ۸۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود و ۶۵ میلیون تومان به فروش رفت.

نقاشی «خانم سبزپوش» اثر جعفر پتگر و محصول سال ۱۳۲۵ بین ۶۰ تا ۸۰ میلیون قیمت گذاری شده بود و ۶۵ میلیون تومان به فروش رفت.

1723042

همچنین اثر جواد حمیدی از شاگردان مکتب کمال الملک بین ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود و ۸۰ میلیون تومان فروخته شد.

اثر محمود جوادی پور بین ۴۰ تا ۶۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود و ۷۵ میلیون تومان به فروش رفت.

آخرین اثر از مجموعه آثار کلاسیک به حسن زرین قلم تعلق داشت که از قدمتی ۱۲۰ ساله برخوردار بود. این نقاشی خط بین ۶۰ تا ۸۰ میلیون تومان ارزش گذاری شده بود و به مبلغ ۲۶۰ میلیون تومان فروخته شد.

بعد از فروش آثار کلاسیک رضا کیانیان دوباره چکش را به دست گرفت و یک نقاشی خط از رضا مافی را که ۱۲۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان ارزش گذاری شده بود به قیمت ۱۸۰ میلیون تومان چکش زد.

اثری از نصرالله افجه ای که شعری از حافظ را طراحی کرده بود با قیمت پیشنهادی ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان به مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان به فروش رسید.

اثر گلناز فتحی با قیمت پیشنهادی ۴۰ تا ۶۰ میلیون تومان به مبلغ ۴۶ میلیون تومان به فروش رفت.

اثر سالار احمدیان که ۲۰ تا ۲۵ میلیون قیمت گذاری شده بود در این حراج در ابتدا فروش نرفت و بعد در طول برگزاری حراج ۱۰ میلیون فروخته شد.

۵۰۰ میلیون برای اثر پرویز تناولی

اثر دیگری از پرویز تناولی با عنوان «یادمان شماره ۱ برای کلمه هیچ» که متعلق به سال ۱۳۵۱ بود، بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان برآورد شده بود و به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به فروش رسید.

اثر نقاشی ژازه تباتبایی که بین ۱۲۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود به مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان به فروش رفت.

یک اثر نقاشی از منصوره حسینی که پرتره ای از حسن کسایی را کشیده بود و بین ۴۰ تا ۶۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود به مبلغ ۵۵ میلیون تومان به فروش رفت.

یک اثر نقاشی از مهدی ویشکایی که بین ۶۰ تا ۸۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود، به مبلغ ۱۶۰ میلیون تومان به فروش رفت.

اثر دوم از هوشنگ پزشک نیا که بین ۶۰ تا ۸۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود به مبلغ ۱۶۰ میلیون تومان فروخته شد.

نقاشی افشین پیرهاشمی که بین ۶۰ تا ۸۰ میلیون تومان ارزش گذاری شده بود به مبلغ ۶۵ میلیون تومان فروخته شد.

تابلوی عکس از صادق تیرافکن که بین ۴۰ تا ۶۰ میلیون تومان قیمت پیشنهادی آن بود ۴۶ میلیون تومان به فروش رفت.

اثر محمد فرنود که بین ۶ تا ۸ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود به مبلغ ۱۰ میلیون تومان به فروش رفت.

اثر نصرت الله مسلمیان که ۴۰ تا ۶۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود به مبلغ ۶۵ ملیون تومان فروخته شد.

1723043

اثر قاسم حاجی زاده که بین ۱۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان فروخته شد.

تابلویی از لیلا ویسمه از مجموعه «باعث تمام دردسرها خرگوش ها بودند» با قیمت پیشنهادی ۶ تا ۸ میلیون تومان به مبلغ ۲۰ میلیون تومان فروخته شد.

اثر نقاشی خسرو حسن زاده که بین ۴۰ تا ۶۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود به مبلغ ۴۰ میلیون تومان فروخته شد.

اثر ایرج کریم خان زند که بین ۶۰ تا ۸۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود به مبلغ ۶۰ میلیون تومان فروخته شد.

اثر مهرداد محب علی که بین ۴۰ تا ۶۰ میلیون تومان ارزش گذاری شده بود به مبلغ ۵۰ میلیون تومان فروخته شد.

اثر داریوش قره زاد که بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود به مبلغ ۳۲ میلیون به فروش رفت.

اثر نیکزاد نجومی که بین ۵۰ تا ۷۰ میلیون ارزش گذاری شده بود به مبلغ ۸۵ میلیون تومان فروخته شد.

نقاشی «سرو سرخ» کاری از رضا درخشانی با قیمت پیشنهادی  ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان، با قیمت ۳۰۰ میلیون تومان به فروش رفت.

اثر لیلی متین دفتری که بین ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود به مبلغ ۱۱۰ میلیون تومان فروخته شد.

اثر ناصر عصار که بین ۸۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود به مبلغ ۱۴۵ میلیون تومان فروخته شد.

اثر سهراب دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان چکش خورد

در این حراج که رکورد کل حراج های تاریخ ایران شکسته شد، اثر سهراب سپهری که بین یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تا یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود با رقم دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان چکش خورد و به فروش رفت.

اثر فریده لاشایی که بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود با قیمت ۳۲۰ میلیون تومان به فروش رفت.

اثر عباس کیارستمی که بین ۵۰ تا ۷۰ میلیون قیمت گذاری شده بود با قیمت ۵۵ میلیون تومان به فروش رفت.

اثر گوهردشتی که بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود با قیمت ۱۸ میلیون تومان به فروش رفت.

تابلوی «طبیعت بی جان» اثر بهمن محصص با قیمت پیشنهادی ۲۵۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان، با قیمت ۷۲۰ میلیون تومان به فروش رفت.

1723041

اثر پویا آریان پور که بین ۲۵ تا ۳۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود با قیمت ۵۵ میلیون تومان به فروش رفت.

اثر هادی جمالی که بین ۸ تا ۱۲ میلیون تومان ارزش گذاری شده بود با قیمت ۲۲ میلیون تومان به فروش رفت.

اثر ناصر عصار که بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود با قیمت ۱۹۰ میلیون تومان به فروش رفت.

تابلو حسین زنده رودی که بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان ارزش گذاری شده بود با قیمت ۴۵۰ میلیون تومان به فروش رفت.

اثر محمد بزرگی که بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود با قیمت ۴۲ میلیون تومان فروخته شد.

اثر علیرضا کرمی که ین ۱۰ تا ۱۴ ملیون تومان ارزش گذاری شده بود با قیمت ۲۶ میلیون تومان به فروش رفت.

اثر سید محمد احصایی که بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود با قیمت ۳۰۰ میلیون تومان به فروش رفت.

تابلو کامبیز صبری که بین ۲۵ تا ۳۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود با قیمت ۳۸ ملیون تومان به فروش رفت.

اثر علی ندایی که بین ۸ تا ۱۲ میلیون قیمت گذاری شده بود با قیمت ۱۲ میلیون تومان فروخته شد.

1723027

مجسمه مونا پاد که بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان ارزش گذاری شده بود با قیمت ۳۴ میلیون تومان فروخته شد.

اثر پرویز تناولی که بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود با قیمت ۳۵۰ میلیون تومان به فروش رفت.

اثر کوروش شیشه گران که بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود با قیمت ۳۶۰ میلیون تومان به فروش رفت.

اثر حامد صدرارحامی که بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان ارزش گذاری شده بودن با قیمت ۷۵ میلیون تومان به فروش رفت.

اثر محمد طباطبایی که بین ۸ تا ۱۲ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود به قیمت ۲۶ میلیون تومان به فروش رفت.

اثر میترا کاویان که بین ۶ تا ۸ میلیون تومان ارزش گذاری شده بود با قیمت ۱۵ میلیون به فروش رفت.

تابلو معصومه مظفری که بین ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود با قیمت ۱۰ میلیون فروخته شد.

اثر حمید پازوکی که بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود با قیمت ۲۰ میلیون به فروش رفت.

نقاشی سوم سهراب سپهری در این حراج که بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان ارزش گذاری شده بود با قیمت ۷۰۰ میلیون تومان به فروش رفت.

اثر سیامک عزمی که بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود با قیمت ۳۸ میلیون تومان به فروش رفت.

اثر محمود سبزی که بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود با قیمت ۶۰ میلیون تومان فروخته شد.

آخرین اثر از مسعود عربشاهی بود که بین ۱۲۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان ارزش گذاری شده بود با قیمت ۳۲۰ میلیون تومان به فروش رفت.

 

1723038

منبع : خبرگزاری مهر

/ مجله فرهنگی هنری ایران من /

فروش میلیاردی نقاشی سهراب سپهری, ۱۰٫۰ out of 10 based on 1 rating

توجه کنید که نظرتان در ارتباط با همین مطلب باشد. در غیر اینصورت می‌توانید از فرم تماس استفاده نمایید.

نظراتی که با کلمات کلیدی ثبت شوند، حاوی الفاظ زشت، تبلیغاتی، سیاسی و یا توهین به اشخاص باشند، منتشر نخواهند شد.

برای پاسداشت زبان فارسی ، فقط فارسی تایپ نمایید و از فینگلیش نویسی خودداری کنید

 • سریال شب های برره

         اعتراف مهراب قاسم‌خانی در مورد سریال شب های برره

         مجله فرهنگی هنری ایران من : 18 فروردین سالروز تولد مهران مدیری کارگردان و بازیگر مطرح کشورمان بود و به همین دلیل مهراب قاسم‌خانی یادداشتی را به همین مناسبت و به عنوان اعتراف در ...

 • پایان کلاه قرمزی 94

         پایان کلاه قرمزی 94

         مجله فرهنگی هنری ایران من : در حالی که پخش نوروزی «کلاه قرمزی» در شبکه دو به پایان رسید، با توجه به تمرکز این مجموعه بر شخصیت جیگر می‌توان پیش‌بینی کرد فیلم جدید ...

 • سریال شهرزاد

         تکذیب حضور محسن چاوشی در سریال شهرزاد

         مجله فرهنگی هنری ایران من : عوامل سریال «شهرزاد» خبر حضور محسن چاوشی به عنوان خواننده تیتراژ این سریال را رد کردند. پیش از این خبرهایی منتشر شده بود که از حضور محسن ...

 • Benyamin1

         ماجرای بمب گذاری در کنسرت وین بنیامین بهادری + فیلم

         مجله فرهنگی هنری ایران من : شب گذشته ، شب زیاد خوبی برای طرفداران اتریشی بنیامین بهادری نبود ، کنسرت وین بنیامین بهادری بعد از بریک ، با دخالت پلیش اتریش روبرو شد ...

 • کیانوش سعیدی درگذشت...

         کیانوش سعیدی درگذشت…

         مجله فرهنگی هنری ایران من : کیانوش سعیدی ، خواننده ، آهنگساز و تنظیم کننده ، امروز درگذشت ، این خبر توسط دوستان نزدیکش در یکی از شبکه های اجتماعی منتشر شده ...